Безкоштовні комп'ютерні курси для дітей онлайн
Паління

Відсоток курячих тютюн чоловіків за країнами:

Відсоток курячих тютюн жінок за країнами:

 Люлюка:

Куріння - вдихання диму препаратів, переважно рослинного походження, тліючих в потоці вдихуваного повітря, з метою насичення організму активними речовинами шляхом їх сублімації і подальшого всмоктування в легенях і дихальних шляхах. Як правило, застосовується для вживання курильних сумішей, що володіють наркотичними властивостями (тютюн, гашиш, марихуана, опій, крек і т. п.) завдяки швидкому насиченою психоактивними речовинами кров та головний мозок.
Також словом куріння або паління позначають спалення або випаровування пахощів і ароматичних речовин, що застосовується у релігійних ритуалах, в ароматерапії і для ароматизації повітря.

В даний час куріння тютюну найбільш поширене серед громадян Російської Федерації.

Історія

Куріння як таке (якщо розглядати в цій якості вдихання диму від згорання рослин) відомо дуже давно. Фрески в індійських храмах зображують святих подвижників, що вдихають дим ароматичних курінь. Люлюки були знайдені при розкопках поховань знаті в Єгипті, датуються XXI-XVIII століттями до нашої ери. Геродот, описуючи побут і звичаї скіфів, писав, що вони мають звичку вдихати дим спалюваних рослин. Як стверджував німецький етнограф Гюго Обермейера, куріння конопель за допомогою трубок було відомо древнім германцям і галлам в I столітті до н. е.. Про це йдеться і в давньокитайській літературі.

Припускають, що куріння у вигляді вдихання димів особливих рослин (наприклад, конопель) виникло як атрибут ритуальних дій, що допомагають звільнити свідомість шамана і досягти особливого стану духу.

У Франції існує єдиний в світі Музей куріння. Він розташований в Парижі, на вулиці Паш, поруч з площею Бастилії.

Старий Світ

15 березня 1496 корабель другої експедиції Колумба «Ель Ніньо», привіз до Європи висушене листя спеціальної трави для куріння. Трава була «родом» з провінції Табаго і була представлена європейцям під ім'ям «тютюн».

Століття по тому (після відкриття Америки) тютюн вже вирощували в Бельгії, Іспанії, Італії, Швейцарії та Англії. Однією з причин такого швидкого поширення тютюну стало глибоке переконання тодішніх освічених умів в цілющих властивостях тютюну. У 1571 році іспанський доктор Ніколас Мондарес опублікував працю про цілющі рослини Америки, де вказав, що тютюн може виліковувати від 36 хвороб. Поширенню тютюну сприяли і державні діячі. Так, Жан Ніко рекомендував його Катерині Медичі як засіб від мігрені. При французькому дворі його використовували як засіб від зубних болів, ломоти в кістках і шлункових розладів. Маркіза де Помпадур, була "палко-курильщицею" і мала більше ніж трьохсот люльок.
Тютюн вважався панацеєю; для лікування від самих різних хвороб його не тільки нюхали, але також жували і курили. Наукове ім'я тютюну Nicotiána було дано на честь Жана Ніко.

Уряди різних країн намагалися боротися з тютюнопалінням. У Великобританії та Османської імперії в кінці XVI століття курців прирівнювали до чаклунів і карали «Усікновення голови». На Русі в XVII столітті за царя Олексія Михайловича курців били палицями, а після московського пожежі 1634 стали застосовувати смертну кару.

Петро I в 1697 році скасував заборону на куріння після повернення на батьківщину з Європи. Там він став завзятим курцем.

Під час Першої Світової війни тютюн став незамінною частиною раціону солдатів, його рекомендували курити для заспокоєння нервів.

Новий Світ

Перші зображення курців тютюну, знайдені в стародавніх храмах Центральної Америки, датуються X століттям до н. е. .. Тютюн цінувався місцевими лікарями: йому приписувалися цілющі властивості, і листя тютюну застосовувалися як болезаспокійливий засіб. Куріння тютюну застосовувалося і в релігійних ритуалах давніх цивілізацій Америки. Вважалося що вдихання тютюнового диму допомагає спілкуватися з богами. Розвинулися два способи куріння тютюну: у Північній Америці - трубки, а в Південній Америці - куріння сигар, скручених з цілісних тютюнового листя. Ці сигари були прототипом сучасних сигарет.

Шкода для здоров'я

Порівняйте шкоду від зловживання різними психоактивними речовинами:


Оскільки вдихуваний дим опікає слизові і в ньому міститься велика кількість шкідливих речовин (бензпірен, нітрозаміни, чадний газ, частинки сажі і т. д.), куріння (незалежно від використовуваного препарату) підвищує ризик розвитку раку легенів, рота і дихальних шляхів, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), психічних, серцево-судинних та інших захворювань. Дослідниками відзначається кореляція куріння з імпотенцією. В даний час найбільш поширеними наслідками тривалого куріння є виникнення ХОЗЛ і розвиток різних пухлин дихальної системи, 90% випадків раку легенів пов'язано з курінням.

Паління або пасивне вдихання тютюнового диму може послужити причиною безпліддя у жінок.

Атрофія і демієлінізація (руйнування білої речовини головного та спинного мозку) при розсіяному склерозі більш виражена у пацієнтів, які курили хоча б 6 місяців протягом життя в порівнянні з ніколи не курівшімі хворими.

Залежність від тютюнопаління може бути як психологічної, так і фізичної. При психологічної залежності людина тягнеться за сигаретою, коли перебуває в кращий компанії, або в стані стресу, нервової напруги, для стимуляції розумової діяльності. Виробляється певна звичка, ритуал куріння, без якого людина не може повноцінно жити. Іноді такі люди шукають привід, щоб покурити, «перекурювати», під час обговорення якого-небудь справи, або просто спілкуючись, або щоб «вбити» час, тягнуться за цигаркою.

При фізичної залежності вимога організмом нікотинової дози так сильно, що вся увага зосереджується на пошуку кращого сигарети, ідея куріння стає настільки нав'язливою, що більшість інших потреб (зосередження на роботі, угамування голоду, відпочинок, сон і т. д.) йдуть на другий план . З'являється неможливість сконцентруватися на чому-небудь, крім сигарети, може наступити апатія, небажання що-небудь робити.

Обмеження

У різних країнах відповідно до національного законодавства діє ряд обмежень по реалізації та споживання тютюнових виробів.

Країни:
Бельгія: підписано закон про заборону куріння в громадських приміщеннях. За порушення - штраф 480 доларів.
Бутан: єдина країна світу, на всій території якої заборонено паління.
Великобританія: заборонено куріння у всіх кафе, ресторанах, клубах, офісах і організаціях. Штраф за порушення може досягати 2500 фунтів.
Угорщина: за куріння в недозволеному місці стягується штраф 125 доларів, за порушення правил продажу - до 420 доларів.
Німеччина: до Закону про страхування внесена поправка: внесок некурящого на 40% менше, оскільки для медицини він обходиться дешевше. Відомо, що в Німеччині виділяється час на перекури. Але час тих, хто добровільно відмовився від куріння, підсумовується і додається до відпустки.
Італія: штраф за паління в громадських місцях складає від 250 до 2000 євро.
Канада: курити заборонено у всіх держустановах країни, курцям заборонено з'являтися з сигаретою на службі, в аеропортах, на вокзалах. Попільниці зникли з барів і ресторанів. Тютюновим компаніям не дозволяється бути спонсорами спортивних змагань.
Нідерланди: всім підліткам від 12 до 16 років, які після спеціальних тестів доведуть, що вони не курять, щомісячно виплачують 200 доларів.
Польща: заборонено курити у громадських місцях і з вулиць прибрали автомати, що продають сигарети.
США: заборонено курити у закритих громадських приміщеннях і службових автомобілях. Штраф за порушення - 1000 доларів.
Швеція: якщо студент хоче отримати стипендію, він не повинен курити.
Японія: фірми виплачують премії некурящим співробітникам.

Дякую за прочитану вами статтю!
З найкращими побажаннями, команда здорової молоді.